XVIII Powiatowy Konkurs Matematyczny ,,Młody Matematyk”


W tym roku odbyła się XVIII edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego ,,Młody Matematyk”. 

Organizatorem konkursu jest Dyrektor i nauczyciele matematyki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli  oraz Politechnika Rzeszowska, wydział w Stalowej Woli. Konkurs był skierowany do uczniów klas VI i VII z powiatu stalowowolskiego. Był to konkurs dwuetapowy.


W pierwszym etapie konkursu, który odbył się 12 maja naszą szkołę reprezentowało łącznie sześciu uczniów: trzy uczennice klasy VI oraz troje uczniów klasy VII.

W drugim etapie konkursu, który odbył się 31 maja na Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli, naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI: Izabela Lebioda i Paulina Potocka oraz uczniowie klasy VII: Dominik Małek i Michał Świercz. 


Szóste miejsce w konkursie zajął Michał Świercz z klasy VII. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Uczniowie z najlepszymi wynikami zostali nagrodzeni przez organizatorów konkursu.