Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Miała ona na celu upowszechnienie wiedzy na temat okrutnego mordu dokonanego na Polakach przez NKWD wiosną 1940 roku, a także uczczenie pamięci ofiar. Uczniowie klasy szóstej przypomnieli zgromadzonym najważniejsze informacje związane z tymi wydarzeniami oraz zaprezentowali wzruszające wiersze. Część artystyczną wzbogaciła oprawa muzyczna w wykonaniu chóru szkolnego.

 

Tej nocy zgładzono Wolność
W katyńskim lesie…
Zdradzieckim strzałem w czaszkę
Pokwitowano Wrzesień.

Związano do tyłu ręce,
By w obecności kata
Nie mogła ich wznieść błagalnie
Do Boga i do świata.

Zakneblowano usta,
By w tej katyńskiej nocy
Nie mogła błagać o litość,
Ni wezwać znikąd pomocy…