Wycieczka klasy 3a i 3b do Pasieki

W dniu 12.10.2022r. odbyła się wycieczka klasy 3a i 3b z wychowawcą panią Danutą Butryn, Joanną Markut i Agnieszką Popiak do Pasieki u Trutnia w Zabrniu. Uczniowie poznali tajemniczy świat pszczół, zwiedzili miodarnię, warsztat pszczelarski, poznali budowę ula, wykonali świece z wosku pszczelego o właściwościach prozdrowotnych, degustowali różne rodzaje miodu oraz produkty pszczele. Największą atrakcją dnia było zwiedzanie przez uczniów pasieki w odzieży pszczelarskiej, bezpiecznych ubraniach i kapeluszach, oraz wspólne zdjęcie z dwumetrowym drewnianym ulem-niedźwiedźiem. Uczniowie podglądali pszczoły w ulu przez szklaną szybę. Zwieńczeniem wycieczki było otrzymanie pamiątkowych dyplomów oraz wspólne biesiadowanie uczniów przy ognisku. Dzień ten należał do bardzo udanych i radosnych, dostarczył dzieciom wielu wrażeń.