Wycieczka do Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli

21 października 2022r. klasa IV a odwiedziła Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli. Uczniowie zwiedzali wystawę czasową “Kątem oka”. Iluzje optyczne, które udało nam się zobaczyć były bardzo ciekawe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się mapa COP cała zbudowana z klocków Lego przez stalowowolskich uczniów.
Ważnym punktem wycieczki były warsztaty, które dotyczyły iluzji optycznych. Okazało się, że nasz wzrok potrafi płatać figle mózgowi, a to co widzimy, nie zawsze jest takie, jak w rzeczywistości.
Ostatnim punktem wyjazdu czwartoklasistów było kino Helios. Film “King, mój przyjaciel lew” wywarł u wszystkich oglądających mnóstwo emocji. Porywająca historia przyjaźni dziewczynki i młodego lwa bardzo zafascynowała uczniów.