Uroczyste ślubowanie na ucznia

“Uroczyste ślubowanie to na ucznia pasowanie” – słowa te rozbrzmiewały w radosnym śpiewie pierwszoklasistów, którzy 24 października oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jastkowicach.

Podczas części artystycznej dzieci z radością w sercu i uśmiechem na twarzy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Występ oczywiście został nagrodzony gromkimi brawami i słowami uznania.

Kulminacyjnym momentem spotkania było złożenie przysięgi uczniowskiej oraz dokonanie aktu pasowania przez Panią Dyrektor.

Dzieci oprócz dyplomów i książek otrzymały upominki ufundowane przez Wójta Gminy Pysznica p. Łukasza Bajgierowicza oraz odblaski wręczone przez Kierownika Posterunku Policji w Pysznicy p. Marka Bieńko.

W przygotowanie uroczystości zaangażowane były wychowawczynie klas I: p. Ewa Tkacz i p. Marta Twardygrosz oraz p. Justyna Wiącek.