Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – wycieczka

W dniu 14 czerwca 2022 r. 44 uczniów (32 z PSP w Jastkowicach oraz 12 z PSP w Pysznicy) wraz z opiekunami oraz Wójtem Gminy Pysznica Panem Łukaszem Bajgierowiczem uczestniczyło w wycieczce do Warszawy, aby na własne oczy zobaczyć Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Do Sejmu zaprosił naszych uczniów poseł Pan Rafał Weber. Po dokładnym sprawdzeniu przez Straż Marszałkowską nas i naszych bagaży, mogliśmy rozpocząć zwiedzanie z przewodnikiem, który zaprowadził naszą grupę na salę sejmową. Od razu poznaliśmy to miejsce, znane nam do tej pory tylko z telewizji. Zrobiło na nas spore wrażenie, a przewodnik objaśnił nam, gdzie siedzą poszczególne ugrupowania i pokazywał nam kolejne zakątki polskiego parlamentu. Na sejmowych korytarzach przechodzili znani nam wcześniej tylko z telewizji posłowie i byli członkowie rządu RP. Mogliśmy także zjeść obiad w sejmowej restauracji i nabrać sił do dalszego zwiedzania.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik a po niej zwiedzanie najciekawszych miejsc w Warszawie. Uczniowie odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza gdzie trafili na zmianę warty, następnie przeszli pod Pałac Prezydencki i Zamek Królewski. Krótko o tych miejscach opowiedział nauczyciel historii Pan Mariusz Szewc. Po tak bogatym w wydarzenia dniu uczniowie powrócili do Jastkowic.
Za pomoc w organizacji wycieczki szczególne podziękowania kierujemy do Posła Pana Rafała Webera oraz Wójta Gminy Pysznica Pana Łukasza Bajgierowicza.