Samorząd gminy oczami Wójta Gminy Pysznica

W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej szkole Wójta Gminy Pysznica, Pana Łukasza Bajgierowicza

Wójt został zaproszony do szkoły by opowiedzieć uczniom o pracy urzędu gminy i obowiązkach pełnionych na stanowisku wójta. W trakcie spotkania opowiadał m.in. o tym, co można załatwić w urzędzie, czym zajmują się radni gminy oraz jakie jest wynagrodzenie wójta. 

Pan Wójt bardzo chętnie odpowiadał na pytania uczniów, których było naprawdę bardzo dużo. Na koniec spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcie, a później uczniowie mogli zrobić zdjęcie tzw. selfie z Wójtem. 

Pan Wójt nie zapomniał o zbliżającym się Mikołaju i na koniec wręczył uczniom skromne upominki.
Dzięki takim spotkaniom uczniowie mogą poznać bliżej osoby, które zarządzają naszą gminą; była to pożyteczna lekcja wiedzy o społeczeństwie.

Organizatorem spotkania był nauczyciel historii i wos, Mariusz Szewc.


“Panie Wójcie, dziękujemy! Uczniowie PSP im. Armii Krajowej w Jastkowicach”