Rozprawa sądowa na królem Stanisławem Augustem Poniatowskim

    W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyła się rozprawa sądowa – historyczna pt: Czy król Stanisław August Poniatowski był zdrajcą narodu polskiego? W rolę oskarżycieli, obrońców, sędziów pomocniczych oraz oskarżonego króla wcielili się uczniowie klasy 6, a rozprawie przewodniczył prawdziwy prokurator w stanie spoczynku Wojciech Ogórek. Rozprawa toczyła się zgodnie z przepisami prawa. Uczniowie znakomicie wywiązali się ze swoich ról imponując swoją wiedzą historyczną i umiejętnościami aktorskimi. Ostatecznie wyrok zapadł: winny zdrady! Po zakończonej rozprawie uczniowie mogli zobaczyć oryginalne monety z czasów króla Poniatowskiego pochodzące z prywatnych zbiorów kolekcjonerskich Pana Ogórka.
Przygotowaniem i organizacja lekcji pokazowej zajął się nauczyciel historii Mariusz Szewc.
Na koniec słowa podziękowania kierujemy do Pana Wojciecha Ogórka który poświecił swój czas by pokazać pracę prokuratora – sędziego.