Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

Przed nami XVII edycję Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr! Do reprezentowania naszej szkoły zgłosiło się 39 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: Benjamin (klasy IV – VI) oraz Junior (klasy VII – VIII).
Za nami próba konkursu, która przebiegła pomyślnie. W trakcie niej uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności, a także przetestować procedurę rejestracji do konkursu.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów.
Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.

Zachęcamy wszystkich uczniów do rozwiązywania archiwalnych zestawów zadań z konkursu “Bóbr” oraz do wysłuchania wywiadu z organizatorem Konkursu Bóbr – prof. Maciejem M. Sysło.