Klasy 7 i 8 na wycieczce w Chęcinach

12 września uczniowie z klasy VII i VIII oraz panie: Magdalena Dobrzyńska, Sylwia Drzewi i Joanna Klimek wybrali się na wycieczkę do Chęcin w ramach realizacji programu Ministra Edukacji i Nauki “Poznaj Polskę”.
Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania najpiękniejszej jaskini w Górach Świętokrzyskich, czyli Jaskini Raj. Na stosunkowo niewielkiej przestrzeni można zaobserwować wyjątkowo bogatą i zróżnicowaną szatę naciekową, której jaskinia zawdzięcza swą nazwę. Przed wejściem do jaskini znajduje się sala ekspozycyjna poświęcona jej historii oraz zjawiskom krasowym. Miejsce to urzekło nas bogactwem i różnorodnością form naciekowych, często o oryginalnych kształtach, w których każdy z nas mógł zobaczyć coś innego. Kolejnym przystankiem naszej podróży był Zamek Królewski w Chęcinach, który powstał na przełomie XIII i XIV wieku. Mieliśmy okazję zwiedzić ruiny zamku oraz poznać różne rodzaje uzbrojenia. Udaliśmy się również na krótki spacer po miasteczku Chęciny. Podziwialiśmy Klasztor Ojców Franciszkanów oraz renesansowe kamieniczki, w tym najbardziej znaną Niemczówkę, w której obecnie mieści się informacja turystyczna i małe muzeum. Po tych atrakcjach zjedliśmy pyszny obiad z deserem w przytulnej restauracji w miasteczku.
Z wycieczki przywieźliśmy wiele miłych wspomnień.