Dzień Tabliczki Mnożenia

“Młodsi sprawdzają, czy starsi Tabliczkę Mnożenia znają”. 

Pod takim hasłem odbył się tegoroczny XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. 7 października Szkolni Mistrzowie Tabliczki Mnożenia z klas: 4, 5a i 5b sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród swoich koleżanek i kolegów oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Działania ekspertów koordynowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Szymon Bajdas (przewodniczący) i Pola Bartuś (zastępca przewodniczącego), którzy również sprawdzili swoje umiejętności przystępując do “tabliczkowego pojedynku”.
Uczniowie przygotowali losy z pięcioma działaniami, a egzaminowane osoby mogły popisać się swoimi umiejętnościami. Najlepsi otrzymali odznaki “Mistrza Tabliczki Mnożenia” oraz piątki z matematyki.
Odznakę “Mistrza Tabliczki Mnożenia” zdobyła Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, Pani Sekretarz, oraz wielu nauczycieli i uczniów.
Nie zabrakło ciekawych zadań i aktywności na lekcjach matematyki, które pozwoliły uczniom na przypomnienie i utrwalenie sobie tabliczki mnożenia.
Klasa siódma przystąpiła w tym dniu na lekcji matematyki do obliczeniowych wyzwań, wykorzystując do tego aplikację Quizizz. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z quizami zostali nagrodzeni odznakami “Mistrza Tabliczki Mnożenia” oraz piątkami z matematyki.
Obchody XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia zostały skrupulatnie udokumentowane przez uczennice klasy 6: Joannę Rychlak i Paulinę Potocką, które wykonały zdjęcia, wykorzystując do tego aparat zakupiony przez szkołę w ramach programu “Laboratoriów Przyszłości”.