Akcja Sprzątanie świata

29 września 2022r. w naszej szkole odbyła się stacjonarna akcja Sprzątanie świata pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”.

 Wydarzenie to ma na celu nie tylko uprzątnięcie odpadów ze wspólnej przestrzeni, ale również zwrócenie uwagi, że to my sami odpowiadamy za śmieci pojawiające się wokół nas. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim nasze zaangażowanie, bo przecież wszystko zaczyna się od nas – to my decydujemy, co zrobić z opadami, które powstały w naszych domach. I aby podjąć właściwą decyzję, konieczna jest wiedza. 

W ramach działań edukacyjnych w klasach 0 – III odbyły się zróżnicowane warsztaty ekologiczne, na których uczniowie poznali zasady właściwego segregowania śmieci w domu oraz wzmocniły swoją świadomość ekologiczną. Wspaniałą zabawą okazało się  wykorzystanie śmieci do zbudowania ciekawych prac: robotów, stworków, pojazdów, itp.

Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy upominek ufundowany przez Wójta Gminy Pysznica.