Regulamin korzystania z darmowych podręczników w Publicznej Szkole Podstawowej w Jastkowicach

  1. Uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum zgodnie z rozporządzeniem MEN otrzymują we wrześniu każdego roku szkolnego darmowe podręczniki do korzystania w szkole i w domu.
  2. Zgodnie z rozporządzeniem MEN podręczniki wieloletnie będą używane przez uczniów w szkole przez 3 kolejne lata szkolne.
  3. Uczniowie wypożyczają podręczniki z biblioteki szkolnej na okres jednego roku szkolnego.
  4. Obowiązkiem uczniów jest podpisanie, oprawienie i dbanie o wypożyczone podręczniki.
  5. Uczniowie zobowiązani są do zwrotu podręczników do biblioteki szkolnej pod koniec roku szkolnego.
  6. Podręczniki w wyznaczonym terminie zbiera nauczyciel wychowawca (sprawdza stan i ilość podręczników) i wraz z uczniami przynosi do biblioteki szkolnej.
  7. Oddawane podręczniki muszą być w dobrym stanie (muszą posiadać wszystkie strony, nie mogą być poplamione, porysowane, podarte, zalane itp.)
  8. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręcznika obowiązkiem ucznia (rodzica lub prawnego opiekuna ucznia) jest zwrot kwoty za podręcznik wg cennika (Art.64.1).
  9. Obowiązkiem ucznia, który odchodzi ze szkoły w trakcie roku szkolnego, jest oddanie podręczników do biblioteki szkolnej.

Pasowanie na czytelnika 2018

Dnia 3 marca 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów kl. I na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Wiersze i piosenki dla dzieci przygotowały dziewczynki z aktywu bibliotecznego. Pierwszaki pod opieką pani  Bożeny Magiery złożyły przysięgę wzorowego czytelnika. Tradycyjnego pasowania uczniów zakładką dokonała pani bibliotekarz Anna Jabłońska – Bis a pamiątkowe dyplomy wręczył pan dyrektor Bogdan Dziuba.  

Kiermasz Taniej Książki – jesień 2017

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbył się Kiermasz Taniej Książki. Miłośnicy książek mogli sobie zakupić coś do czytania kolorowania na długie jesienne wieczory. Kiermasz cieszył się największym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Wystawka „Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”

Na holu szkoły zorganizowana została wystawka informująca o Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych oraz o konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną. Uczniowie i rodzice mogli zapoznać się z historii bibliotek na świecie i w Polsce.

Można było też podziwiać wystawkę pięknych zakładek do książek wykonanych przez uczniów naszej szkoły w ramach konkursy plastycznego „Zakładka do książki”.

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia 2017

W październiku w bibliotece szkolnej odbyły się także spotkania z uczniami klas młodszych szkoły podstawowej z okazji Ogólnopolskich Urodzin Kubusia Puchatka. Dzieci miały możliwość zapoznania się z historią powstania książki „Kubuś Puchatek”. Odbyło się głośne czytanie fragmentów książeczki poświęconych urodzinom Kubusia Puchatka . Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zabawie przypinania zagubionego ogonka Kłapouchemu.

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 125

wczoraj 159

w ciągu tygodnia 1377

w ciągu miesiąca 6990

w sumie 144132