Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

W miesiącu wrześniu nasza szkoła bierze udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Nauczycie będą prowadzili zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) dokumentowane podpisem rodzica będzie nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie. Weź udział w Szkolnych Przygodach Gangu Słodziaków”.

Ponadto uczniowie wezmą udział w głośnym czytaniu zorganizowanym w bibliotece szkolnej 28 wrześni z okazji Dnia Głośnego Czytania .

Uczniowie grupowo lub indywidualnie wykonają prace konkursowe:

Klasy I narysują swoje historie dotyczące Gangu Słodziaków.

Klasy II stworzą komiksy o Słodziakach.

Klasy III napiszą krótkie historie o Gangu Słodziaków i je zilustrują.

 

Organizatorami konkursu w szkole są nauczyciele klas I – III i biblioteka szkolna.

Pomysłodawcą akcji i fundatorem nagród w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” jest sieć sklepów Biedronka”.

Zapraszamy uczniów klas I – III i rodziców do wzięcia udziału w akcji.

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 20

wczoraj 126

w ciągu tygodnia 404

w ciągu miesiąca 2428

w sumie 106078