Światowy Dzień Ziemi

Tegoroczna tematyka Dnia Ziemi w naszej szkole dotyczyła przyczyn i skutków zanieczyszczenia powietrza i przebiegała pod hasłem „Czyste powietrze – zdrowy człowiek”. W ramach obchodów Dnia Ziemi ogłoszony został gminny ekologiczny konkurs plastyczny pt. „Czyste powietrze – zdrowy człowiek”. Do organizatorów wpłynęło dokładnie 100 prac.

Oto laureaci:

 

Klasy I – III szkoła podstawowa

I miejsce – Angelika Kusiowska PSP Jastkowice

II miejsce – Karol Mazur PSP Kłyżów

III miejsce – Mateusz Nowak PSP Kłyżów

Wyróżnienia – Julia Maślach PSP Jastkowice, Natalia Zbyrad PSP Pysznica

Klasy IV – VI

I miejsce – Aleksander Chudzik PSP Jastkowice

II miejsce – Weronika Pchełka PSP Krzaki

III miejsce – Michał Dyńka PSP Jastkowice

Wyróżnienia – Martyna Polak PSP Kłyżów, Zofia Kuziora PSP Jastkowice

Gimnazjum i klasy VII

I miejsce – Paulina Szoja PSP Kłyżów

II miejsce – Izabela Gajda PSP Jastkowice

III miejsce – Miłosz Tkacz PSP Kłyżów

Wyróżnienia – Julia Bąk PSP Pysznica, Kinga Bajdo PSP Krzaki

25 kwietna 2018 r. uczniowie klasy IV „b” i VI pod opieką p. Barbary Krudys i p. Wioletty Kurlej wystawili przedstawienia pt. „Fatalna ósemka”, w którym ukazane zostały zanieczyszczenia powietrza oraz ich skutki dla środowiska i zdrowia człowieka oraz jakie działania należy podejmować, aby nastąpiła pozytywna zmiana. Podczas apelu zostały wręczone nagrody dla finalistów konkursu plastycznego, a dla wszystkich uczestników konkursu drzewka w ramach akcji 100 drzewek na 100 lat niepodległości Polski. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do wyrobienia nawyków dbania o swoje środowisko.

nowe zdjęcia

zdjęcia archiwalne

odwiedziło nas:

dzisiaj 128

wczoraj 106

w ciągu tygodnia 128

w ciągu miesiąca 2673

w sumie 99652